Strona głównaOgród i DomDom kostka - jaka elewacja?

Dom kostka – jaka elewacja?

Przez Redakcja

-

Dom sześcianowy to projekt architektoniczny autorstwa Tullio Inglese, który był pierwszym tego typu projektem. Ten typ domu opiera się na idei, że ułożone w stosy rezydencje na wąskim pniu mogą stworzyć idealne widoki z góry. Co więcej, pozwoliłoby to na maksymalne wykorzystanie przestrzeni poniżej, ponieważ zmaksymalizowałoby przestrzeń publiczną.

Najwcześniejszy projekt domu architekta Tullio Inglese

Najwcześniejszy projekt domu architekta Tullio Inglese jest godnym pretendentem do czołówki. Okrzyknięty modernistycznym już w momencie ukończenia, pozostał takim przez większość XX wieku. Chociaż tabliczka znamionowa jest nieco za ciężka, projekt pozostaje cenionym zabytkiem. W okresie świetności, od początku do połowy wieku, przez jego sale przewinęło się mnóstwo luminarzy sztuki, w tym wspomniany już i zaskakujący Inglese oraz jego świta. Na wystawie można zobaczyć prace przodków, a także nowszych akolitów, takich jak John D. Dom był przebudowywany przez lata, ale jego poprzednik to wciąż najseksowniejszy dwór w mieście. Nie dziwi więc fakt, że imperium Inglese jest nadal dobrze prosperującą bestią.

Kubuswoningen to atrakcja turystyczna i dziwaczny eksperyment architektoniczny

Kubuswoningen to ciekawy eksperyment architektoniczny i atrakcja turystyczna w Rotterdamie, w Holandii. Jest to eksploracja domów sześciennych w kontekście siatki. Kompleks znajduje się w Oude Haven, historycznej części portu miejskiego.

Kompleks został zbudowany przez Pieta Bloma na początku lat 80. Był on zafascynowany urbanistyką i chciał stworzyć środowisko życia, które przypominałoby wioskę. Oprócz swojego kompleksu zaprojektował również wieżę dla budynków mieszkalnych, budynek szkolny i placówki handlowe.

Kubuswoningen znajduje się przy Overblaak 70, 3011 MH Rotterdam. Kompleks przeszedł kilka procesów renowacyjnych. Na przykład pod koniec lat 90. drewniane dachy zostały zastąpione cynkowymi. To poprawiło wartość izolacji.

Kubuswoningen to wyjątkowy budynek z wąskimi, spiralnymi schodami, podestem na płaszcze, bocznym stolikiem i drzwiami wejściowymi u podstawy filaru. Znajduje się tam również kuchnia i łazienka. Odwiedzający mogą wejść do „sześcianu pokazowego” i zobaczyć rezydencję.

Restauracja Domu Sześcianu

Domy Sześcianu w Rotterdamie w Holandii to seria nowoczesnych domów. Zaprojektowane przez Pieta Bloma, stanowią unikalny element architektoniczny. Są zbudowane z betonowych ram i podłóg, a osadzone są na sześciokątnym pylonie. Każdy dom ma trzy poziomy.

W latach 70. architekt Piet Blom otrzymał od urbanistów z Rotterdamu zlecenie na zaprojektowanie funkcjonalnych domów. W ramach tego zadania zaprojektował również wiadukt Blaaktower.

Domki Cube w Rotterdamie to 38 sześciennych domów. Są one podzielone na trzy poziomy: parter, poziom środkowy i poziom górny. Znajdują się w nich dwie sypialnie, łazienka, strych i otwarta kuchnia.

Domy te zostały zbudowane z betonowych ram, podłóg i okien. Filary są wykonane z żelbetu. Ściany są nachylone pod kątem 54,7 stopnia. Dzięki temu powstają wspaniałe widoki. Jednak jedyną wadą domów sześcianów jest ich niewielki rozmiar. Przy powierzchni zaledwie 100 metrów kwadratowych nie są one wystarczająco duże, by stać się wygodnym domem.

Oceń artykuł: Dom kostka – jaka elewacja?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy