Strona głównaOgród i DomIdealne listwy do Twojego domu - solidne listwy MardomDecor

Idealne listwy do Twojego domu – solidne listwy MardomDecor

Przez Redakcja

-

Każdy z rodziców uświadamia sobie, że stworzenie przestrzeni dla dziecka to spore wyzwanie. To wielozadaniowe wnętrze, które w dużej mierze pełni role toru przeszkód, miejsca dla lalek oraz odpoczynku. Właśnie dlatego stawiając na różnorodne detale aranżacyjne, a także listwy przypodłogowe powinniśmy uwzględnić ich dobrą jakość.

Czy listwy podłogowe są konieczne?

Na początek warto zastanowić się, z jakiego powodu nie musimy rezygnować z listew przypodłogowych we wnętrzu dziecięcym. Kluczowym zadaniem listew jest odpowiednie zabezpieczenie podłóg, przed wilgocią, czy osadem kurzu lub piachu. Listwy przypodłogowe skutecznie tuszują szczelinę dylatacyjną, która występuje w trakcie montażu podłogi. W takim przypadku kluczowa jest ochrona paneli nawet tych wykonanych z wysokiej jakości płyty MDF — podłogi w dużej mierze są właściwie impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, jednak jeśli nieczystości oraz wilgoć przepuszczą się przez szczelinę dylatacyjną, może wywołać to trzeszczenie ,a także niepożądane wybrzuszanie się podłogi. W tym przypadku jedynym rozwiązaniem będzie jej kosztowna wymiana na nową.

Listwy mają również wielką rolę w ochronie ściany. Zważając na małych artystów, nie okiełznają malunków powstałych za pomocą kredek lub mazaków, jednak będą sprawowały skuteczną ochronę przed niechcianymi lub przypadkowymi uderzeniami. Listwy podłogowe zapewniają fantastyczne wykończenie podłogi oraz właściwie zabezpieczają ścianę przed usterkami.

Drugim, istotnym aspektem jest bezpieczeństwo — prawidłowo wyprofilowana listwa przypodłogowa umożliwia korzystne zabezpieczenie, przewodów oraz elektroniki. Kable schowane za materiałem nie będą interesować dzieci, zapewniając bezpieczeństwo nawet najmłodszym użytkownikom.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Dostępne w sprzedaży wytworzone są z przeróżnych materiałów, o artystycznych formach i nietuzinkowych strukturach. Które najlepiej sprawdzą się do pokoju dziecka?

Stawiamy na gładkie, o prostym przekroju. Najważniejszym elementem jest tutaj lekkość w myciu listew. Nawet najlepszym zdarza się wylać kubek z herbatą, a w pokoju dziecięcym zdecydowanie należy spodziewać się niespodziewanego. W związku z tym dla rodziców, ceniących sobie porządek, sztukateria o prostym przekroju, bez niepotrzebnych w tym przypadku żłobień i ornamentacyjnych wzorów to doskonały wybór. Dodatkowo listwa przypodłogowa od Mardom cechuje się wspaniałą odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne produktu gwarantują idealny wygląd listew przypodłogowych nawet w sytuacji długotrwałej styczności, dzięki czemu nawet przy przypadkowym zalaniu sztukateria nie spuchnie ani nie zdeformuje się.

Sprawdzając listwy przypodłogowe, należy postawić na wysokiej jakości trwałe materiały. Sztukateria do pokoju dziecięcego musi być odporna na zdarzające się uderzenia podczas figli czy sprzątania, ale również być wytrwała na dziecięcą ciekawość. Mały odkrywca może w chwili wyjątkowej nudy zechcieć sprawdzić wytrzymałość sztukaterii w swoim pokoju — kiepska, ulegnie licznym zagnieceniom oraz deformacji. Zważając na aspekt wizualny, ale również bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli za listwami schowane są przewody, powinniśmy zakupić produkty o dobrej jakości, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Właśnie takie są listwy podłogowe Mardom Decor — wytrzymały materiał PolyForce z dodatkiem innowacyjnej technologii ScratchShield®, która w największym stopniu utwardza powierzchnię, sprawia, że sztukateria podłogowa jest wyjątkowo odporna. Wytrzymałość materiału zapewnia ochronę nie tylko przed uderzeniami, lecz także przed intensywnymi zarysowaniami takimi jak nożyczki.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Zakupując sztukaterię do pokoju swojego dziecka, liczymy na to, aby była funkcjonalna, ale także pasująca do reszty wnętrza — również w przyszłości. Czym się wówczas kierować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Listwę należy dobrać do wielkości oraz wysokości pomieszczenia. Duży pokój zachowa równowagę jeśli wybierzemy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. W przypadku średniego pomieszczenia zalecamy listwy w przedziale 10 – 6 cm, a dla niewielkiego metrażu sprawdzą się listwy poniżej 6 cm. Dzięki kierowaniu się tą zasadą zachowamy harmonie we wnętrzu oraz optycznie wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Umieszczając listwy przypodłogowe w pokoju dziecięcym, liczymy na to, aby pełniły swoją funkcję przez długie lata. Jednak dzieci rosną i na pewnym etapie nieunikniony będzie remont pokoju już nie dziecięcego, ale nastoletniego. Listwy od Mardom Decor można dowolnie malować, dopasowując ich wygląd do zmieniającego się wnętrza. Bez obaw można zastosować dokładnie tę samą farbę, którą zostały pokryte wcześniej ściany. Powinno się jednak pamiętać o zastosowaniu farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który usprawnia malowanie i wzmacnia przyczepność pigmentu do produktu. Dzięki temu, wraz z dorastaniem dzieci, można przemalowywać listwy, dopasowując je do aranżacji pokoju.

Białe listwy przypodłogowe

Montując listwy do pokoju dziecięcego, możemy zastosować ponadczasowy klasyk, który będzie pasował do każdego koloru, niezależnie od zmiany dekoracji wnętrza. Biała listwa przypodłogowa to ponadczasowe rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale także w całym domu. W ofercie Mardom Decor umieszczona została kolekcja listew przypodłogowych Premium, które pokryto ekskluzywną, satynową powłoką, która nadaje sztukaterii pięknego, śnieżnobiałego koloru. Listwy są właściwie zabezpieczone , a także gotowe do montażu. To wybór na lata, który doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

https://mardomdecor.com/

 

Oceń artykuł: Idealne listwy do Twojego domu – solidne listwy MardomDecor
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy