Strona głównaStylJak ubrać się na weselę jako gość?

Jak ubrać się na weselę jako gość?

Przez Redakcja

-

Jest kilka prostych zasad, których powinieneś przestrzegać, jeśli zamierzasz być gościem weselnym. Nie chcesz wyglądać nie na miejscu ani przyćmić panny młodej. To wyjątkowy dzień, więc upewnij się, że dobrze się bawisz swoim strojem. Nie chcesz jednak przesadzić. Dobrą zasadą jest trzymanie się wyznaczonego dress code’u. W przeciwnym razie możesz wyglądać nie na miejscu, a nawet obrazić innych gości.

Sukienka, którą założysz na wesele, powinna być formalna, ale nie przesadnie. Jest to szczególnie ważne, jeśli wybierasz się na ślub pod krawatem. Jeśli wybierasz się na wesele o bardziej swobodnym temacie, nadal powinieneś uważać na to, co wybierasz.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, co powinieneś założyć, jest dokładne przeczytanie zaproszenia. Powinieneś też zapytać innych gości weselnych o radę. Upewnij się, że masz solidne pojęcie o miejscu i czasie ceremonii. Na przykład, jeśli ceremonia odbywa się w ogrodzie, jest bardziej prawdopodobne, że założysz coś mniej formalnego niż jeśli wybierasz się do eleganckiego hotelu.

Możesz być zaskoczony tym, jak bardzo strój ślubny zmienił się na przestrzeni lat. Tradycyjnie na wesele pod krawatem musiałbyś założyć smoking. Obecnie możesz założyć bawełniany garnitur, a nawet kolorową, odświętną lnianą koszulę. W zależności od miejsca, w którym odbywa się wesele, możesz też założyć koktajlową marynarkę, kamizelkę i spodnie.

Niezależnie od tego, co masz na sobie, dobrze jest założyć jakiś elegancki dodatek. Smukły pasek doda sylwetce wyrazistości, a olśniewające buty będą strzałem w dziesiątkę. Dobór naszyjnika w odpowiednim rozmiarze i kolorze to również mądre posunięcie.

Jeśli chodzi o kobiety, dobrym rozwiązaniem jest ładna sukienka koktajlowa. Bezpiecznie jest wybrać sukienkę o długości midi lub tea-length. Dodanie odrobiny koloru jest zawsze dobrym pomysłem. Wybierz kolor, który jest zabawny i wyjątkowy.

W ostatnich latach odzież damska przeszła długą drogę. Niektóre sklepy ślubne oferują nawet całą linię sukienek dla druhen! Suknie te są zazwyczaj krótsze niż ich odpowiedniki, ale nadal są wygodne i eleganckie. Jeśli trudno Ci się zdecydować, w co się ubrać, jest wiele sklepów internetowych, które mają świetny wybór. Niektóre z najlepszych marek to Madewell, Free People i Nordstrom.

Chociaż sukienka nie jest najważniejszą częścią pójścia na ślub, zawsze warto założyć odpowiedni rodzaj ubrania. O ile nie jest to bardzo nieformalne wesele na plaży, nie chcesz zepsuć okazji zbyt swobodnym ubraniem.

Oczywiście, dobrze jest też sprawdzić dress code. Wiele par określa dress code na zaproszeniu. Nawet jeśli nie jest on tak szczegółowy, jak by sobie tego życzyli, to i tak powinieneś poświęcić chwilę na rozważenie swoich możliwości, zanim wybierzesz się na wesele.

Oceń artykuł: Jak ubrać się na weselę jako gość?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy