Strona głównaStylSesja rodzinna jak się ubrać?

Sesja rodzinna jak się ubrać?

Przez Redakcja

-

Dla niektórych osób robienie rodzinnej sesji zdjęciowej może być stresujące, zwłaszcza gdy chodzi o wybór odpowiednich strojów. Istnieje wiele różnych czynników, które należy wziąć pod uwagę, wybierając ubrania na rodzinną sesję portretową, ale jednym z ważniejszych aspektów jest wybór odpowiedniego schematu kolorów. Choć kuszące jest wybranie kolorów, które wyglądają dobrze na wszystkich, to jednak skoordynowanie kolorów nada zdjęciom rodzinnym bardziej wyrafinowany wygląd.

Wybranie schematu kolorystycznego do portretu rodzinnego jest też dobrym sposobem na uniknięcie wielu pomyłek w szafie. Jeśli nie jesteś pewien, w co się ubrać, koniecznie skonsultuj się ze swoim fotografem. Będzie on w stanie zasugerować paletę kolorów odpowiednią dla Twojej sesji i będzie miał wiele sugestii dotyczących dobrze wyglądającego zdjęcia.

Ważne jest też, aby pamiętać, że portrety rodzinne to nie tylko dzieci. Możesz zrobić zdjęcie rodzinne, które będzie miało dowolny strój lub swobodny charakter. Jednak w przypadku dzieci nie należy przesadzać. O ile nie robisz zdjęcia rodzinnego na plaży, nie chcesz chyba, żeby Twoje dziecko miało zdjęcie w śpioszku bez rękawów, który sprawi, że będzie płakać, gdy temperatura spadnie do 45 stopni.

Musisz też pamiętać, że niektóre sesje zdjęciowe będą wymagały przerw na rozgrzanie się. Dlatego najlepiej jest zaplanować sesję z wyprzedzeniem, aby nie musieć w środku sesji pędzić, żeby się szybko przebrać. Możesz też zabrać ze sobą różne warstwy, aby zapewnić rodzinie ciepło podczas sesji.

Inna wskazówka to wybór stroju, w którym członek rodziny może pokazać swój styl. Dobrym wyborem może być ładna sukienka lub bluzka z dekoltem w kształcie litery V. Możesz też wybrać sukienkę we wzory. Dzięki temu będziesz wyglądał bardziej spójnie, ale nadal będziesz mógł się swobodnie poruszać.

Na koniec musisz zdecydować, czy będziesz musiał mieć ze sobą torbę, czy nie. Jeśli masz przy sobie plecak typu fanny pack, to prawdopodobnie nie jest to najlepszy pomysł. To samo dotyczy noszenia dużej torebki lub portmonetki. Jeśli nie musisz, zostaw torbę na pieluchy w domu.

Powyższe trzy wskazówki pomogą Ci wybrać odpowiedni strój na następne rodzinne zdjęcie. Nie zapominaj też o wykorzystaniu zabawnych aspektów życia rodzinnego. Bawiąc się, wszyscy będziecie czuli się bardziej komfortowo i będziecie czerpać przyjemność ze wspólnego spędzania czasu.

Dodatkowo możesz nadać swojej sesji zdjęciowej odrobinę polotu, używając rekwizytów i kostiumów. Jeśli zamierzasz zrobić sesję zdjęciową na plaży, spróbuj ubrać się w kolor przypominający morze. Na przykład koral może być uzupełnieniem plażowego zdjęcia.

Oczywiście jest też wiele modowych faux pas, na które trzeba uważać. Wzorzysta bluzka w jaskrawym kolorze może rozpraszać, zwłaszcza jeśli robisz zdjęcie w wietrznym miejscu. Poza tym prosty strój powinien wystarczyć.

Oceń artykuł: Sesja rodzinna jak się ubrać?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy