Strona głównaRozrywkaCzemu Stoch nie skacze?

Czemu Stoch nie skacze?

Przez Redakcja

-

Nie brakuje opowieści o najnowszej gwieździe sportu, Kamilu Stochu. Polak jest trzykrotnym złotym medalistą olimpijskim i mistrzem wszystkich zawodów. Jego ostatnia kontuzja sprawiła, że najszybszy skoczek świata nie jest w swojej normalnej formie. Jednak Stoch nie jest jedynym sportowcem, który ma dobre strony. Wielu jego kolegów z drużyny nadal może brać udział w zawodach.

Stoch trenuje obecnie do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Dwukrotnie wygrał Puchar Świata i jest mistrzem świata. Ma najwięcej złotych medali zdobytych przez polskiego sportowca.

Na małym ekranie Stoch zdobył dwie nagrody dla osobowości sportowych: jedną za osiągnięcia, a drugą za bycie kibicem Liverpoolu FC. Wśród innych osiągnięć jest podpisanie koszulki z Jamie Carragherem. Jego strona na Facebooku ma 1 040 000 polubień. W rzeczywistości odwiedził Anfield kilka razy.

Mając na uwadze, że rodzinne miasto Stocha, Zakopane, jest mekką dla skoczków narciarskich, ma on wiele powodów do dumy. Pochodzi z Tatr, gdzie nauczył się jeździć na nartach w wieku 3 lat. Zanim został zawodowcem, Stoch uczył się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, w której mieszka także były papież Jan Paweł II.

Chociaż jego największym osiągnięciem może być zdobycie srebrnego medalu, Stoch nie był jedynym, który był dobrze oceniany w Polsce. Kilku jego kolegów z klasy, w tym Luiza Złotkowska, srebrna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim, poszło w jego ślady.

W końcu to poświęcenie Stocha dla sportu uczyniło go taką gwiazdą. Powrót Stocha jest w dużej mierze zasługą byłego trenera Stefana Horngachera, który niedawno podpisał kontrakt z Polskim Związkiem. Mimo że kontuzja wykluczyła go z rywalizacji na Mistrzostwach Świata w Lahti, Polak był w pełni sił podczas Turnieju Czterech Skoczni.

W pierwszym tygodniu sezonu zimowego skręcił kostkę, rzucając piłkę do kolegów z drużyny. Oczekuje się, że wróci do gry w Willingen za kilka dni. Mimo kontuzji ma całkiem niezłe pojęcie o tym, jak leczy się jego noga.

Inne godne uwagi osiągnięcia to wygranie z rzędu Turnieju Czterech Skoczni oraz zdobycie najwyższego wyróżnienia w Pucharze Świata. Nie codziennie widzi się trzykrotnego złotego medalistę olimpijskiego, ale nie jest to niespotykane. Posiadanie dobrej drużyny może być wielką zaletą. Z tego powodu warto śledzić wyniki swoich kolegów z drużyny. Jest to szczególnie ważne podczas turnieju, w którym zawodnicy mogą skakać z różnych wysokości i o różnych trajektoriach.

Na co dzień Stoch ma oddaną żonę, Ewę Bilan-Stoch, która zajmuje się wszystkimi sprawami finansowymi i rodzinnymi. Na szczęście dla Stocha, jego wielcy sponsorzy chętnie pomagają. Jednym z jego największych atutów jest obecność w mediach społecznościowych. Kiedy nie skacze, lubi spędzać czas z rodziną. Widzieć, jak się uśmiechają, gdy go dopingują, to wielka przyjemność.

Oceń artykuł: Czemu Stoch nie skacze?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy