Strona głównaRozrywkaCzy w Wigilię można pić alkohol?

Czy w Wigilię można pić alkohol?

Przez Redakcja

-

Jeśli planujesz pić alkohol w Boże Narodzenie, możesz się zastanawiać, czy jest to legalne w twoim stanie. Nie jest to pytanie, które należy traktować lekko, ponieważ istnieje wiele praw i przepisów dotyczących sprzedaży i zakupu alkoholu w święta.

Niektóre stany mają bardziej rygorystyczne przepisy niż inne, a niektóre nie mają żadnych przepisów. Na przykład Teksas nie zezwala na sprzedaż alkoholu w niedziele. Jednak prawo stanowe zezwala na sprzedaż ograniczonej ilości napojów alkoholowych w restauracjach i barach. Ponadto nowy przepis pozwala na dostarczanie alkoholu do domu.

Prawo Minnesoty również ma wiele do powiedzenia na temat tego, jak można kupić i spożywać alkohol w święta. Chociaż sprzedaż nie jest dozwolona w lokalnym supermarkecie, browar rzemieślniczy jest jedną z opcji. Możesz też kupić butelkę wina w winiarni, jeśli masz ochotę na przygodę. Możesz też spróbować w destylarni. Na szczęście prawo dotyczące sprzedaży alkoholu zmieniło się od czasu, kiedy ostatni raz mogłeś spożywać świąteczne napoje alkoholowe. Jeśli tylko zrobisz to we właściwy sposób, nic ci się nie stanie. Przepisy dotyczące kupna i sprzedaży alkoholu są ustalane przez poszczególne stany, więc nie zawsze są takie same.

Jedną z zasad, którą docenią miłośnicy piwa, jest próg 3,2 procent alkoholu w przeliczeniu na objętość (ABV). W wielu stanach piwo o mocy 3,2% można dostać tylko w barze lub sklepie monopolowym. To właśnie w tych sklepach możesz kupić alkohol o zawartości 3,2% lub wyższej.

W wielu stanach obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu w święta. Jednak w kilku z nich obowiązują łagodniejsze przepisy. Na przykład Michigan zezwala na sprzedaż alkoholu w prywatnych sklepach z alkoholem. Z drugiej strony, prawo Indiany nadal zabrania sprzedaży alkoholu w niedziele, ale wyborcy znieśli ten zakaz w 2012 roku. Podobnie państwowe sklepy monopolowe w Illinois są zamknięte w święta, podobnie jak wiele państwowych stacji benzynowych.

Jest w tym jednak pewna ironia. W imię wolności religijnej wiele stanów ogranicza pewne działania w określone dni. W związku z tym większość barów i restauracji nie jest otwarta w Boże Narodzenie. Istnieją jednak pewne wyjątki, jak widać na poniższym wykresie.

Wspomniany wcześniej limit 3,2% alkoholu we krwi jest dobrym wskaźnikiem popularności zjawiska „bootleggera-baptysty”. Polega ono na tym, że producenci alkoholu nie chcą konkurencji ze strony legalnego alkoholu. Nie chcą znaleźć się po niewłaściwej stronie tej samej polityki. Tymczasem baptyści niekoniecznie chcą widzieć ten sam rezultat.

Choć istnieje wiele praw dotyczących sprzedaży alkoholu w święta, niektóre stany mają jedne z najbardziej postępowych przepisów w kraju. Na przykład Massachusetts zezwala na sprzedaż detaliczną „napojów odurzających” tylko w niektóre święta, takie jak Święto Dziękczynienia i Boże Narodzenie. Ponadto Massachusetts jest jednym z wiodących stanów w ruchu piwa rzemieślniczego.

Oceń artykuł: Czy w Wigilię można pić alkohol?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy