Strona głównaRozrywkaJak pokochałam się w gangsterze obsada?

Jak pokochałam się w gangsterze obsada?

Przez Redakcja

-

Nowy oryginalny film Netflixa, How I Fell in Love with a Gangster, opowiada historię polskiego przestępcy i gangstera Nikodema Skotarczaka. Film oparty na prawdziwej historii, inspirowany jest prawdziwym życiem jednego z najbardziej znanych przestępców w Polsce.

Film śledzi Nikosia, jak z dziecka wyrasta na gangstera. Jest to dramat kryminalny z elementami filmu gangsterskiego, trwający trzy godziny. Choć film ma kilka interesujących wątków, fabuła nie jest tak oryginalna, jak się wydaje. Są tu przewidywalne zdrady i napady na samochody. Mimo że jest to fikcyjne ujęcie życia prawdziwego przestępcy, brakuje w nim niuansów.

Oprócz głównego bohatera, w filmie „Jak zakochałem się w gangsterze” pojawia się kilka postaci pobocznych. Kenji de los Reyes, który jest złym chłopcem, i Athena Dizon, zła dziewczyna gangstera, zostali przedstawieni. Oboje zakochują się w sobie.

W miarę jak dorastają i zaczynają odnosić sukcesy, angażują się w różne przekręty. Na początku są to tylko drobne oszustwa, ale w końcu ich schematy prowadzą do większych przekrętów. To prowadzi do ich ostatecznego upadku. Chociaż film nie ma zbyt wiele treści, jest wystarczająco przyjemny.

Wśród aktorów grających postacie w filmie Jak zakochałem się w nieznajomej są: Tomasz Włosok, który gra Nikosa; Agnieszka Grochowska, która gra Milenę; Karol Bernacki, który gra nikczemnego lokalnego gangstera; oraz Daniel Padilla, który gra syna lokalnego gangstera. Inną postać w filmie gra debiutujący w fabule Aleks Kurdzielewicz.

Reżyser filmu, Maciej Kawulski, oparł swój film na prawdziwym życiu słynnego gangstera, Nikodema Skotarczaka. Mimo że w filmie występuje kilka postaci, skupia się on na Nikosie i jego życiu miłosnym. Jego życie miłosne było nie tyle romantyczne, co seksualne.

Początek filmu rozgrywa się w Polsce w latach 80. Widzimy Nikosa jako dziecko i jako przemytnika w latach 70. Jest nastolatkiem, który angażuje się w małe przekręty, które prowadzą do większych oszustw.

Jednak dopiero kiedy Nikos staje się bogatym gangsterem, widzimy jego pasję i napęd. Kilka partnerek seksualnych w filmie jest wybuchowych, a on sam jest często zastraszany przez wzgardzone kobiety.

„How I Fell in Love with A Gangster” został nakręcony w wielu autentycznych miejscach w Polsce i na Litwie. Kolory filmu są intensywne i nasycone neonami, ale w podejściu wizualnym jest bardzo mało niuansów. Wiele scen jest kręconych z dużym zbliżeniem, co tworzy wiarygodny nastrój.

Jak zakochałam się w nieznajomym to ciekawa historia, ale ma kilka wad. Nie jest zbyt wciągająca i nie ma takiej głębi jak materiał źródłowy. Nie różni się też zbytnio od innych filmów gangsterskich. Jeśli szukasz filmu gangsterskiego, w którym nie chodzi tylko o zdrady i przemoc, możesz obejrzeć inne filmy.

Oceń artykuł: Jak pokochałam się w gangsterze obsada?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy