Strona głównaLife StyleJak się pisze żadko?

Jak się pisze żadko?

Przez Redakcja

-

Mimo że „none” nie jest najpopularniejszym słowem w języku angielskim, jest dość często używane. Jest też jednym z najprostszych. Kiedy jest poprawnie używane, jest dobrym sposobem na zastąpienie rzeczowników niepoliczalnych, takich jak ręka, noga czy ręka. Pytanie brzmi: jaka jest prawidłowa pisownia tego małego klejnotu? Nie jesteś sam; ostatnie badania sugerują, że liczba błędnych pisowni rośnie.

Jednym z najlepszych sposobów na napisanie tego klejnotu jest użycie czasownika w liczbie mnogiej, aby brzmiał on jak liczba mnoga. W kontekście czasownika w liczbie mnogiej „żaden” jest bardziej prawdopodobne, że zostanie wymówiony. Inną opcją jest całkowite pominięcie czasownika. Jeżeli nie chcesz poświęcać czasu na przeredagowanie zdania, po prostu zastąp go słowem, które chcesz powiedzieć.

Innym sposobem na pominięcie czasownika jest zastąpienie słowa „none” wersją liczby mnogiej „one”. To nie jest zły pomysł; może zaoszczędzić Ci trochę zakłopotania, a jeśli piszesz dla formalnej publiczności, może pomóc Ci brzmieć bardziej profesjonalnie.

Jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o none. Po pierwsze, jest to zaimek nieokreślony; nie musisz określać osoby, do której się odnosi. Po drugie, jest to przedrostek, który oznacza „nie”. Po trzecie, jego prawdziwa forma „none” nie jest poprawna w persimmon lub nomremps. I wreszcie, nie bez powodu jest to najkrótsza z krótkich nazw.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że none nie jest synonimem słów „none” lub „one”. Jest za to synonimem słów „żaden”, „nie”, „jeden” i wielu innych przysłówków. Tak więc, kiedy piszesz zdanie z czasownikiem w liczbie mnogiej, forma pojedyncza jest bardziej odpowiednim wyborem. Forma pojedyncza może być trudna do znalezienia, więc uważaj.

Jest wiele innych rzeczy, które warto wiedzieć o 'none’, od formy 'silent’ po pisownię i użycie. Jeśli masz wątpliwości, skorzystaj ze słownika lub renomowanej strony internetowej. Jak w przypadku każdego innego języka, praktyka czyni mistrza. Pamiętaj, by mieć kilka osób, które sprawdzą Twoją pracę. W przeciwnym razie możesz skończyć z bałaganem. Używanie poprawnej odmiany to połowa zabawy! Co więcej, dobrze dobrany przysłówek może być niezwykle skuteczną częścią każdej wypowiedzi.

Wśród wszystkich słów, które zobaczysz w pracy pisemnej, „żaden” jest jednym z najczęściej nadużywanych. Niektórzy autorzy mylą liczbę pojedynczą „none” z liczbą mnogą „none” i w związku z tym nie piszą wielkiej litery w swoim leksykonie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w książce Usage and Abusage: A Guide to Good English, wydanej przez W.W. Norton & Company. Możesz też sięgnąć po bardziej nieformalny przewodnik po zasadach języka angielskiego, taki jak Grammar for Dummies Marka Twaina. Jeszcze lepiej możesz poćwiczyć, rozwiązując internetowy quiz ortograficzny! W ten sposób będziesz miał większe szanse na poprawną pisownię.

Oceń artykuł: Jak się pisze żadko?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy