Strona głównaPracaDodatek mieszkaniowy dochód brutto czy netto?

Dodatek mieszkaniowy dochód brutto czy netto?

Przez Redakcja

-

Dochód z dodatku mieszkaniowego to świetny sposób na uzyskanie ulgi podatkowej od części pensji. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, w jaki sposób kwota otrzymywana z dodatku mieszkaniowego podlega opodatkowaniu. Jeśli nie wiesz, jak obliczyć dochód z dodatku mieszkaniowego, możesz w końcu zapłacić więcej podatków niż powinieneś.

Wyłączenie z dochodu brutto

Jako minister możesz mieć prawo do dodatku mieszkaniowego, który wyklucza część twojego dochodu brutto. Musisz spełnić pewne kryteria, aby zakwalifikować się do otrzymania dodatku. Aby otrzymać dodatek, musisz zostać upoważniony przez władzę zarządzającą twojego wyznania i musisz wykonywać funkcje sakralne.

Oprócz wyłączenia części dochodu brutto, dodatek mieszkaniowy pozwala na odliczenie podatku od nieruchomości, w której mieszkasz. Odliczenie to nie jest dostępne w przypadku odsetek od kredytu hipotecznego i innych wydatków poniesionych przed przyznaniem dodatku. Możesz jednak nadal odliczać wydatki na działalność gospodarczą, jeśli masz do tego prawo.

To, czy masz prawo do ulgi mieszkaniowej, czy nie, jest ważne, ponieważ określa twoją sytuację podatkową. Kwota dodatku nie może przekraczać rozsądnego wynagrodzenia za świadczone przez ciebie usługi. Na przykład, jeśli otrzymujesz od swojego kościoła miesięczny dodatek mieszkaniowy w wysokości 2000 dolarów, musisz uwzględnić tę kwotę w swoim dochodzie brutto.

Ograniczenie kosztów mieszkaniowych do 30 procent

Zasada 30 procent to powszechnie zalecany limit kosztów mieszkaniowych. Sugeruje ona, że opłaty za wynajem nie powinny stanowić więcej niż 30 procent dochodu danej osoby. Nie jest to jednak zasada uniwersalna i nie jest dostosowana do indywidualnych okoliczności.

Po pierwsze, nie uwzględnia innych wydatków, takich jak zadłużenie na karcie kredytowej, kredyty studenckie czy oszczędności emerytalne. Ponadto nie bierze pod uwagę rynku nieruchomości. Nie uwzględnia też rosnących kosztów wynajmu. Zasada 30 procent nie jest więc najbardziej wyczerpującym przewodnikiem po tym, ile możesz wydać na miesięczny wynajem.

Innym problemem z zasadą kciuka jest to, że nie uwzględnia ona faktu, że różne gospodarstwa domowe wydają różne kwoty na podstawowe potrzeby. Na przykład młoda para w dużym mieście może potrzebować więcej na czynsz niż rodzina z dziećmi. Z drugiej strony, osoba samotna w małym mieszkaniu może nie potrzebować tak wiele.

Zwolnienie z federalnego podatku dochodowego

Jeśli służysz w wojsku i stacjonujesz w Pensylwanii, jesteś zwolniony z podatku dochodowego od osób fizycznych w Pensylwanii od swojego federalnego wynagrodzenia za aktywną służbę. Dotyczy to również dodatku mieszkaniowego. Nie ma jednak podobnego zwolnienia w przypadku wynagrodzenia za służbę nieaktywną. Jeśli więc masz pracę w wojsku poza Pensylwanią, musisz zapłacić podatek od swojego żołdu. Ponadto ustawa Military Spouses Residency Relief Act, która reguluje opodatkowanie małżonków wojskowych niebędących rezydentami, obejmuje również dodatek mieszkaniowy.

Jednakże Internal Revenue Code przewiduje wyłączenie wynagrodzenia za pracę w „strefie walki” w wysokości 500 dolarów. Jest to świadczenie, które nie jest wymienione w stanowym statucie podatkowym, więc możesz ubiegać się o częściowe zwolnienie, jeśli przebywasz w strefie walk. Możesz również ubiegać się o odliczenie za bezpośrednio związane z tym wydatki biznesowe.

Oceń artykuł: Dodatek mieszkaniowy dochód brutto czy netto?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy