Strona głównaPracaJak zostać instruktorem jazdy?

Jak zostać instruktorem jazdy?

Przez Redakcja

-

Instruktorzy jazdy to certyfikowani profesjonaliści, którzy prowadzą osoby uczące się jazdy samochodem. Posiadają oni wiedzę, która pozwala im uczyć społeczeństwo o tajnikach prowadzenia samochodu, w tym o prawie stanowym i prawidłowych technikach obronnych. Mają też cierpliwość, by radzić sobie z różnym tempem nauki, jakie mogą wykazywać ich uczniowie.

Aby zostać instruktorem jazdy, trzeba ukończyć program szkoleniowy zatwierdzony przez państwo. W wielu stanach wymagana jest matura lub dyplom ukończenia szkoły średniej. Niektóre wymagają także, by osoba miała co najmniej dwadzieścia jeden lat. W tym czasie instruktor musi przejść serię testów. Najlepsze jest to, że praca ta może być bardzo satysfakcjonująca. W rzeczywistości praca ta może obejmować pracę jako wolny strzelec, co może być dobrze płatne.

Wynagrodzenie instruktora jazdy będzie się różnić w zależności od jego umiejętności, ale dobrą wiadomością jest to, że jest wiele wolnych stanowisk. Można znaleźć pracę w szkołach prywatnych, publicznych, szkołach nauki jazdy, a nawet w firmach zajmujących się przewozem karetek i autobusów.

Niestety uczenie innych, jak prowadzić samochód, nie jest zajęciem efektownym, ale wymaga pewnego poziomu cierpliwości i dyscypliny. Jeśli masz te cechy, będziesz skutecznym instruktorem jazdy. Poza tym właściwy instruktor jazdy może mieć ogromny wpływ na pewność siebie kursanta, która jest niezbędna, by stać się skutecznym kierowcą.

Chociaż istnieje wiele wymagań, które trzeba spełnić, by zostać instruktorem jazdy, w większości stanów obowiązuje minimalny okres szkolenia. Jest to dobry moment, by zrobić małe rozeznanie na temat minimalnych wymagań w twojej okolicy.

Jedną z najważniejszych części CV dobrego instruktora jazdy jest dobra historia jazdy. Aby otrzymać licencję, musisz udowodnić, że masz czystą kartotekę. Może być wymagany test praktyczny, egzamin pisemny lub ocena umiejętności prowadzenia pojazdu. Posiadanie dobrej historii prowadzenia pojazdu nie tylko pomoże ci zakwalifikować się na najlepsze prawo jazdy, ale także pozwoli ci lepiej wynagradzać swoje wysiłki.

Jeśli chodzi o najlepszą drogę, którą możesz obrać, możesz wybrać kurs kształcenia kierowców lub pracę jako samodzielny instruktor jazdy. Obie opcje mają swoje zalety, ale możesz rozważyć tę drugą. Praca na własny rachunek może oznaczać wyższe zarobki, ale wyeliminujesz pośredników. Co więcej, instruktorzy mogą sami wybierać godziny pracy i mogą pracować w weekendy lub wieczorami.

Wybierając szkołę jazdy, sprawdź w lokalnym urzędzie i stanowym Departamencie Pojazdów Samochodowych. Organizacje te mogą udzielić wskazówek dotyczących minimalnych wymagań w Twojej okolicy. Szkolenia oferują także szkoły społeczne i zawodowe.

Na koniec pamiętaj, że instruktorzy nauki jazdy są profesjonalistami pracującymi na własny rachunek i muszą przestrzegać przepisów IRS, stanowego kodeksu motoryzacyjnego i innych wymogów prawnych. Z tego powodu dobry instruktor musi mieć odpowiednie ubezpieczenie. Będzie też musiał zajmować się płatnościami i prowadzić księgowość.

Oceń artykuł: Jak zostać instruktorem jazdy?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy