Strona głównaRozrywkaMiłość w czasach zarazy - jaka choroba?

Miłość w czasach zarazy – jaka choroba?

Przez Redakcja

-

Miłość w czasach zarazy to intrygująca powieść. Jest to fikcyjna opowieść osadzona w fikcyjnym mieście Oran. W powieści pojawia się młoda para, wirus i kilka sugestywnych metafor. Chociaż zaraza spustoszyła miasto, uchroniła inną rodzinę przed okropnościami choroby. Historia ta jest opowiedziana przez pryzmat dwóch osób – jednej, która została zarażona chorobą i drugiej, która próbuje zapobiec jej rozprzestrzenianiu się.

Miłość w czasach cholery to książka, która powinna znaleźć się na liście lektur każdego profesora nauk humanistycznych. Jest to nie tylko dobra lektura dla studentów medycyny, ale także dostarcza ciekawej perspektywy na kondycję ludzką. Uważa się, że książka pomogła w stworzeniu COVID-19, akronimu od Collaborative Opinions on Value in Health, który został wykorzystany do zaprojektowania planu ubezpieczeń zdrowotnych. Książka wpłynęła również na program nauczania humanistyki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych.

Jednym z najbardziej obrazowych elementów książki jest przedstawienie lekarza i bufona naukowego Juvenala Urbino. Chociaż tytuł może sugerować, że powieść skupia się na losach nieszczęśliwego lekarza, w rzeczywistości opowiada bardziej skomplikowaną historię, historię miłości i straty. W trakcie powieści Juvenal, samozwańczy entuzjasta medycyny, popada w obsesję na punkcie sztuki wykrywania i leczenia cholery. W tym samym czasie dowiaduje się, że ludzkie ciało ma krótki czas życia. Przypomina mu się również jego ojciec, znany lekarz, który zmarł w trakcie powieści. W końcu powieść ukazuje złożoność związków i pułapki nadgorliwej medycyny.

Miłość w czasach cholery stała się ulubionym przedmiotem w programach humanistycznych szkół medycznych. Chociaż powieść jest momentami nieco męcząca, to jednak jest godną lekturą dla każdego ucznia zainteresowanego naukami o zdrowiu. Dla nauczycieli może stanowić talizmaniczny przykład humanistyki zdrowotnej jako dyscypliny. Co więcej, jej liczne podtematy, takie jak zdrowie osób starszych czy zdrowie miasta, pomogły stworzyć kontekst dla bardziej złożonego tematu.

Oceń artykuł: Miłość w czasach zarazy – jaka choroba?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy