Strona głównaRozrywkaCo znaczy pick me girl?

Co znaczy pick me girl?

Przez Redakcja

-

Pick me girl to termin, który jest używany w erze popkultury i Internetu. Odnosi się do typu kobiety, która szuka uwagi, zachowując się w sposób, który nie jest prawdziwy dla niej samej. Może ubierać się na różowo, używać makijażu, a nawet mówić o związkach. Termin pick me girl staje się coraz bardziej popularny wśród młodych ludzi. Jednak służy ono także do wzmacniania przestarzałych stereotypów dotyczących płci i uwewnętrznionej mizoginii.

Osoba, która ma „pick me bug”, to ktoś, kto nieustannie wyświadcza przysługi innym ludziom i wypowiada się w celu zwrócenia na siebie uwagi. Może to obejmować mówienie o innych ludziach do określonej grupy odbiorców, narzekanie na kobiety i zawstydzanie innych kobiet. Te działania mają na celu sprawienie, że dana osoba będzie się wydawać atrakcyjna. Sprawiają też wrażenie zwodniczych i zdesperowanych, kiedy próbują zaimponować innym.

W latach 2000-tych podrywacze byli często spotykani w romansach i filmach. Te fikcyjne postacie często krytykowały innych „dziewczęcych” ludzi w humorystyczny sposób lub wyśmiewały bardziej „dziewczęcych” przeciwników. Odkąd termin ten pojawił się w Internecie, nabrał szerszego znaczenia. Zasadniczo podrywacz to osoba, która wykorzystuje swój wygląd, by przypodobać się męskiej publiczności. Oznacza to, że będzie próbowała sprawić, by mężczyzna wybrał ją i skupi się na stereotypowo „męskich” czynnościach. Na przykład może wspominać wspaniałe chwile spędzone z przyjacielem i poprosić go o zrobienie sobie z nią zdjęcia. Innym przykładem takiego zachowania jest poświęcenie czasu na pójście na siłownię przed pracą, co jest obecnie uważane za zajęcie „gorącej dziewczyny”.

Termin pick me girl zyskał ostatnio dużą popularność, ale nie jest to jedyna definicja tego terminu. Istnieje również „vsco girl” i „girl girl”. Wszystkie te terminy są synonimami młodych białych kobiet, które publikują modne zdjęcia w VSCO lub noszą różowe ubrania. Niektóre kobiety są dumne z bycia „jedną z chłopaków”, a inne uwielbiają być inne.

Czy to poprzez filmik na TikTok, czy monolog na Twitterze, pick me girl jest jedną z założycielek internetowych definicji. Jest to trend satyryczny, na który wpływ miał monolog Meredith Grey z 2005 roku. Innymi przykładami tego trendu są komicy i aktorzy, którzy odgrywają wiarygodne postacie. Jeśli chcesz stać się członkiem tłumu „podrywaczy”, możesz rozważyć zamieszczanie w Internecie swoich własnych filmów TikTok lub vsco. Pamiętaj, by zachować szacunek i nie wciągać innych ludzi do gry. Kiedy już osiągniesz szczyt, wsparcie będzie mniejsze i będziesz w gorszej sytuacji, kiedy się potkniesz.

W wyniku tego trendu mężczyźni nierzadko wpadają w oko podrywaczkom. Jednak po przekroczeniu pewnego wieku takie cechy są rzadko spotykane. Zamiast ryzykować, lepiej pozostać sobą i nie stać się częścią zjawiska „podrywacza”.

Oceń artykuł: Co znaczy pick me girl?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy