Strona głównaRozrywkaCzy gry z ps4 działają na ps5?

Czy gry z ps4 działają na ps5?

Przez Redakcja

-

Najnowsza konsola Sony, PlayStation 5, jest pełna funkcji, które wzbogacą Twoje wrażenia z gry. Wśród nich jest wsteczna kompatybilność i możliwość grania w gry z poprzednich generacji konsol. Znajdziesz tu także wiele nowych gier na PS4, zestaw słuchawkowy PS4 VR i nowy kontroler wirtualnej rzeczywistości (VR).

Kiedy po raz pierwszy kupujesz PS5, możesz się zastanawiać, czy Twoje stare gry będą nadal działać na nowej konsoli. To prawda, że większość gier na PS4 będzie działać na PlayStation 5 i odwrotnie, ale niektóre mogą nie działać. W związku z tym najlepszym sposobem na to, by nie wydawać więcej pieniędzy niż trzeba, jest kupowanie gier kompatybilnych z konsolą.

System inteligentnego dostarczania PlayStation 5 automatycznie wybiera dla Ciebie najlepszą wersję. Konsola jest tak skonstruowana, by współpracować z wieloma różnymi urządzeniami, w tym z zakupami cyfrowymi, fizycznymi płytami z grami i dodatkami. Jeśli masz abonament PlayStation Plus, możesz również synchronizować swoje zapisy gier w chmurze. Ponadto możesz przesyłać dane gry przez USB, online lub przez sieć lokalną. Dzięki temu możesz przenieść dane na inną konsolę PS4, zewnętrzny dysk twardy lub nawet inny komputer PC.

Wykorzystanie w pełni możliwości PS5 jest ważne dla każdego, kto go kupił, ale jest szczególnie istotne, jeśli kupiłeś już wiele tytułów na poprzednią generację PlayStation. Tryb boost konsoli poprawi liczbę klatek na sekundę w twoich grach, co pomoże ci pokonać starsze tytuły. Podobnie, wewnętrzny dysk SSD PS5 pomoże Ci skorzystać z ulepszeń prędkości.

Możesz poznać inne fajne funkcje PS5, takie jak fakt, że Twoje gry będą wyświetlane w rozdzielczości 3840 x 2160. Niektóre gry mogą nie być w stanie nagrywać wideo w tak wysokiej rozdzielczości. PS5 daje też możliwość przenoszenia zapisów gier na nośnik USB, co może być świetnym sposobem na przenoszenie ulubionych gier z PS4 na kolejne generacje.

Choć PlayStation 5 nie jest tanie, oferuje szereg funkcji, których nie znajdziesz na żadnej innej konsoli. Jej zaawansowane funkcje obejmują obsługę platynowych bezprzewodowych zestawów słuchawkowych i możliwość poprawy liczby klatek na sekundę w starszych grach za pomocą trybu boost. Na przykład w niektórych grach będzie można robić zrzuty ekranu przy użyciu kontrolera DualSense. Ponadto nowa funkcja VR w PS5 jest obowiązkowa dla tych, którzy mają PS4 i chcą zagrać w grę VR.

Choć lista gier na PS4 kompatybilnych z PS5 jest ograniczona, większość z nich powinna być w stanie działać na PS5 i prawdopodobnie będzie obejmować kilka najbardziej popularnych i innowacyjnych tytułów z przeszłości. Nowa konsola ma jednak pewne problemy, więc uważaj na nieoczekiwane zachowania podczas grania w swoje ulubione tytuły na PS4. Ponadto warto przetestować niektóre gry na PS4, zanim zdecydujesz się na zakup jakiegokolwiek DLC.

Oceń artykuł: Czy gry z ps4 działają na ps5?
Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5
Podobne Wpisy